Kanarya Forum

Yavru kanaryam 13-14 aylık ötmüyor

Anıl 25.01.2019
Merhaba arkadaşlar gloster yavrum yaklasık 13-14 aylık oldu farklı farklı kişilere gösterdim erkek dediler fakat halen ötmüyor.Ötmesi için ne yapabilirim?

Ynt: Yavru kanaryam 13-14 aylık ötmüyor

Kerim 25.01.2019
Baharın gelmesini bekle, yakın zamanda tüy dökmemişse öter. Eğer ötmezse ya bir sağlık sorunu vardır ya dişidir. Kanaryalar yılın 12 ayı ötmez.

Ynt: Ynt: Yavru kanaryam 13-14 aylık ötmüyor

Anıl 25.01.2019
Tüy problemi yok sağlığı gayet yerinde hareketli ders yapıyor eğitim sesi açtığımda cinsiyet içinde işi bilen kişilere gösterdim erkek dediler hep

Ynt: Yavru kanaryam 13-14 aylık ötmüyor

Anıl 10.02.2019
Kardeşim 13 14 aylık diyon o kuş çoktan ötmesi lazım eğer ötmüyosa youtubdan kanarya ötüm dersi aç hergün 1 hafta boyunca ötmeye başlar eğer hala ötmesse bi problem vardır

Kuşum ötmüyor

Norwich kanaryam 04.01.2019
Geçen sene kışın sonuna doğru kanaryam hastalandı. Ondan önce çok güzel ötüyordu hastalandıktan sonra ötmeyi bıraktı. Ele alıştırdık sürekli evin içinde gezip dolanıyor. Ama eskisi gibi senfoni vermiyor ne yapabilirim. İlacı veya bir yöntemi var mı?

Ynt: Kuşum ötmüyor

tarık 18.01.2019
ilaçlık bir durum olduğunu düşünmüyorum, tüy yapmıştır, ara tüye girmiştir, vs vs vs. kanaryalar 12 ay ötmez, senede 3 4 ay verimli öter.

Mozambik kanaryamin ayağında siyahlık

Özlem 20.12.2018
Merhaba, kanaryamin sol arka tek ayağı ile tırnağı birleşiminde siyahlık var bugün hastaneye götürdüm. Doktor ip dolanması olabileceğini ama üzerinde tül olmadığını söylediğimde vitaminsizlikten kaynaklanabileceğini söyledi. Vitamin verdi ve gozlemlememi istedi. Ama bu yeterli mi başka yapabileceğim birşey var mı enfeksiyon kapıp uzuv kaybına yol açabilir mi doktor tirnaginin düşeceğini söyledi maalesef lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Ynt: Mozambik kanaryamin ayağında siyahlık

Fatih 18.01.2019
kanaryalarda kafeste tırnak yaralanmaları olabilir. tırnak siyahlaşır ve düşer. insanlarda da benzer durum olabiliyor. vitaminle alakası yok, vitamini ondan aldıysan sana satmak için söylemiş. sadece tınakta siyahlaşma varsa öldürücü bir durum değil.

ERKEK KANARYAMIN KANADINDA ŞİŞLİK

FAHRİ MARANGOZ 30.11.2018
MERHABA;

KANARYAM TÜY DEĞİŞİMİNDEN SONRA KANADINDA DIŞARI DOĞRU DURAN TÜYLER VARDI. DÜZELMEDİ YAKLAŞIK BİR AYDIR. YAKINDAN BAKTIĞIMDA KANADIN UÇ KISMINA DOĞRU OLAN TÜY KÖKLERİNİN ŞİŞTİĞİ VE KEMİK GİBİ SERT OLDUĞUNU GÖRDÜM. BU KISIMDAKİ 1- TÜY KISA VE ÇOK SERT. NE OLDUĞUNU ANLAYAMADIM. YARDIM EDER MİSİNİZ? RESİM GÖNDEREBİLİRİM.

Ynt: ERKEK KANARYAMIN KANADINDA ŞİŞLİK

Admin 12.12.2018
Bu durum yoğun tüylü kuşlarda sıklıkla yaşanan bir durumdur. 1 hafta sirke ruhu sürün, sonra tüy folükülünün ucu dışarda ise cımbızla alın. içeride ur oluşmuşsa cerrahi müdahale ile alınabilir.

Kanaryam Ötmüyor

Mustafa 13.09.2018
Merhaba kanaryam geçen sene aldım ötmesi hareketliliği çok iyiydi. Evim yazın biraz fazla sıcak oluyor. Daha serin olan bir odaya aldım ama bütün yazı tüy dökerek geçirdi. Tüyden çıktığı halde hala ötmüyor. Evde son 1 haftadır serin. Youtube kanarya sesi videosu açıyorum ilk başta bir dikkat çekiyor ama sonra ilgilenmiyor. Ve ele çok alıştı devamlı elimizi uzatıp parmaklarımla oynuyor. İlerideki zamanda ötmeme ihtimali var mıdır ?
Teşekkürler

Ynt: Kanaryam Ötmüyor

Admin 12.10.2018
Kuşlar tüyden çıktıktan sonra hemen ötmez, hava ışık ve diğer şartlara bağlı olarak bir kaç ay geçmesi gerekir.

Kanaryam Tüneğe Çıkamıyor

Aykut 31.07.2018
Kanaryam yaklaşık 3 haftadır, tüneğe çıkamıyor. Bazı zamanlar kafası yere düşüyor, kanatları ile çırpınıyor. Aynı ter dönen sinek gibi oluyor. Yemini ve suyunu aşağıya koydum. Suyuna aspirin koydum, bu aralar sade yem yemediği için kenevir toğumu ve patates haşlaması verdim. Nasıl bir tedavi uygulamalıyım. Lütfen yardım edin.

kanaryam cok hareketsiz

KanaryaM 21.06.2018
Merhaba , ocak ayinda hediye olarak dişi bi kanarya geldi bana sanırım 9 aylık falandi geldiğinde bide kanadı kirikti veterinere goturduk sarıp sarmaladi birkaç kontrolle birlikte 1 ay sonra acti sargıyı ama kanadı duzelmedi. Psikolojisi bozulmasın diye çok iyi bakmaya calisiyoruz hep serbest tatlı ve tuzlu hariç her yiyecekten birazcik veriyoruz ele gelmiyor çok ürkek ve korkuyor bizde ele almiyoruz suyunda her zaman elma sirkesi var fakat çok kasiniyor sürekli tüylerini kopartiyor yemek yiyor yemeyi çok seviyor bugün çok kasiniyor diye sirkeli suyla sprey yaptım sanırım gözü tahriş oldu sürekli kapatıyor gözünü aciyor gibi sizce büyük bi sorun var midir şuan çok hareketsiz tunekte gözlerini kapatmış dinleniyor acaba yine veterinere kontrole goturmeli miyim yada ne yapabilirim yardımcı olur musuanuz?

Ynt: kanaryam cok hareketsiz

tarık 12.10.2018
merhaba, sirkeli su püskürtmemelisiniz. sirke asittir ve gözü yakar. anlıyan birinin yakından incelemesinde fayda var.

Kanaryam gelismiyir

Asli 31.05.2018
Yavru kanaryam 25 gunluk oldu ama hala tüyleri tam cikmadi ve kanaryam gelismedi. Kardesleri onun iki kati oldu ve saglikla gelisip tuyleri cikti. Gozlemledigime gore babasi duzenli olarak besliyor; beslenmede sorunu yok gbi. Erken tuy dokmeye girmis bisey olmaz dediler ama ölücek diye cok korkuyorum. Sizce sebebi nedir, ne yapmam gerekir?

Ynt: Kanaryam gelismiyir

Tarık 05.06.2018
Merhaba, bu doğanın kanunudur. tüm yavrular aynı şekilde gelişmez, yeterince sağlıklı büyümez. Bu durumun iki nedeni olabilir;
a. yumurta toplamamışsınızdır ve son çıkan yavru ilk çıkan yavrulara göre cılız kalır. (bu saatten sonra yapabileceğiniz bir şey yok)
b. yavrunuzun gelişimini olumsuz etkileyen bir sağlık sorunu vardır.

Ynt: Ynt: Kanaryam gelismiyir

Asli 05.06.2018
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Kuşum şuan çok daha iyi durumda. Babası beslemeye devam ediyor( ki diğer yavruları beslemeyi bırakmasına rağmen) ayrıca bende şırıngayla besliyorum günde 3 kez.
Bana söylendiği gibi 4.yumurta olana dek her gün olan yumurtayı aldım. 4. Gün diğer üçüyle beraber yuvaya koydum. Kuş 5. Ve 6. Gün de yumurtladı. Yavruların ikisi aynı gün çıktı diğer ikisi diğer gün. Son yavru üç gün sonra çıktı ve altıncı boştu. Bir hafta sonra bir tanesi öldü(nedenini bilmiyorum). Büyük ihtimalle dediğiniz gbi son çıkan yavru olabilir bu. Umarım dha da iyileşir.

Ynt: Ynt: Ynt: Kanaryam gelismiyir

Tarık 07.06.2018
Umarım daha iyi olur. Bu kadar ilgili ve kafa yorduğunuza göre hep daha iyi olacağı kesindir.
Saygılar

yavrulama

akn 03.05.2018
selam disi kanaryam 1aydir yuvalikta yatiyor fakat yümurta yok ne yapilmali
1 | 2 | 3 | 4 >>

Yeni yorum