Kanarya Forum

Konu: Kanaryam Ötmüyor Yazan: Mustafa Tarih: 13.09.2018

Merhaba kanaryam geçen sene aldım ötmesi hareketliliği çok iyiydi. Evim yazın biraz fazla sıcak oluyor. Daha serin olan bir odaya aldım ama bütün yazı tüy dökerek geçirdi. Tüyden çıktığı halde hala ötmüyor. Evde son 1 haftadır serin. Youtube kanarya sesi videosu açıyorum ilk başta bir dikkat çekiyor ama sonra ilgilenmiyor. Ve ele çok alıştı devamlı elimizi uzatıp parmaklarımla oynuyor. İlerideki zamanda ötmeme ihtimali var mıdır ?
Teşekkürler

Konu: Ynt: Kanaryam Ötmüyor Yazan: Admin Tarih: 12.10.2018

Kuşlar tüyden çıktıktan sonra hemen ötmez, hava ışık ve diğer şartlara bağlı olarak bir kaç ay geçmesi gerekir.

Konu: Kanaryam Tüneğe Çıkamıyor Yazan: Aykut Tarih: 31.07.2018

Kanaryam yaklaşık 3 haftadır, tüneğe çıkamıyor. Bazı zamanlar kafası yere düşüyor, kanatları ile çırpınıyor. Aynı ter dönen sinek gibi oluyor. Yemini ve suyunu aşağıya koydum. Suyuna aspirin koydum, bu aralar sade yem yemediği için kenevir toğumu ve patates haşlaması verdim. Nasıl bir tedavi uygulamalıyım. Lütfen yardım edin.

Konu: kanaryam cok hareketsiz Yazan: KanaryaM Tarih: 21.06.2018

Merhaba , ocak ayinda hediye olarak dişi bi kanarya geldi bana sanırım 9 aylık falandi geldiğinde bide kanadı kirikti veterinere goturduk sarıp sarmaladi birkaç kontrolle birlikte 1 ay sonra acti sargıyı ama kanadı duzelmedi. Psikolojisi bozulmasın diye çok iyi bakmaya calisiyoruz hep serbest tatlı ve tuzlu hariç her yiyecekten birazcik veriyoruz ele gelmiyor çok ürkek ve korkuyor bizde ele almiyoruz suyunda her zaman elma sirkesi var fakat çok kasiniyor sürekli tüylerini kopartiyor yemek yiyor yemeyi çok seviyor bugün çok kasiniyor diye sirkeli suyla sprey yaptım sanırım gözü tahriş oldu sürekli kapatıyor gözünü aciyor gibi sizce büyük bi sorun var midir şuan çok hareketsiz tunekte gözlerini kapatmış dinleniyor acaba yine veterinere kontrole goturmeli miyim yada ne yapabilirim yardımcı olur musuanuz?

Konu: Ynt: kanaryam cok hareketsiz Yazan: tarık Tarih: 12.10.2018

merhaba, sirkeli su püskürtmemelisiniz. sirke asittir ve gözü yakar. anlıyan birinin yakından incelemesinde fayda var.

Konu: Kanaryam gelismiyir Yazan: Asli Tarih: 31.05.2018

Yavru kanaryam 25 gunluk oldu ama hala tüyleri tam cikmadi ve kanaryam gelismedi. Kardesleri onun iki kati oldu ve saglikla gelisip tuyleri cikti. Gozlemledigime gore babasi duzenli olarak besliyor; beslenmede sorunu yok gbi. Erken tuy dokmeye girmis bisey olmaz dediler ama ölücek diye cok korkuyorum. Sizce sebebi nedir, ne yapmam gerekir?

Konu: Ynt: Kanaryam gelismiyir Yazan: Tarık Tarih: 05.06.2018

Merhaba, bu doğanın kanunudur. tüm yavrular aynı şekilde gelişmez, yeterince sağlıklı büyümez. Bu durumun iki nedeni olabilir;
a. yumurta toplamamışsınızdır ve son çıkan yavru ilk çıkan yavrulara göre cılız kalır. (bu saatten sonra yapabileceğiniz bir şey yok)
b. yavrunuzun gelişimini olumsuz etkileyen bir sağlık sorunu vardır.

Konu: Ynt: Ynt: Kanaryam gelismiyir Yazan: Asli Tarih: 05.06.2018

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Kuşum şuan çok daha iyi durumda. Babası beslemeye devam ediyor( ki diğer yavruları beslemeyi bırakmasına rağmen) ayrıca bende şırıngayla besliyorum günde 3 kez.
Bana söylendiği gibi 4.yumurta olana dek her gün olan yumurtayı aldım. 4. Gün diğer üçüyle beraber yuvaya koydum. Kuş 5. Ve 6. Gün de yumurtladı. Yavruların ikisi aynı gün çıktı diğer ikisi diğer gün. Son yavru üç gün sonra çıktı ve altıncı boştu. Bir hafta sonra bir tanesi öldü(nedenini bilmiyorum). Büyük ihtimalle dediğiniz gbi son çıkan yavru olabilir bu. Umarım dha da iyileşir.

Konu: Ynt: Ynt: Ynt: Kanaryam gelismiyir Yazan: Tarık Tarih: 07.06.2018

Umarım daha iyi olur. Bu kadar ilgili ve kafa yorduğunuza göre hep daha iyi olacağı kesindir.
Saygılar

Konu: yavrulama Yazan: akn Tarih: 03.05.2018

selam disi kanaryam 1aydir yuvalikta yatiyor fakat yümurta yok ne yapilmali

Konu: Ynt: yavrulama Yazan: Tülin Tarih: 05.05.2018

hazır hissettiğinde yumurtlayacaktır. bakımlarını doğru yaptığınızdan emin olun

Konu: Ynt: Ynt: yavrulama Yazan: akin Tarih: 06.05.2018

tesekkurler maliuana cinsi kuslarim erkek cok aliskin bize kafes acîk gezer evde tekrar kafese girer eldenyem yiyor banyo seviyor dîk otmeye basladi ocak ayinda disi aldim kavga etmiyorlar bakmlari tamam disinin altinda tuydokmedi ama yavruluktan cikmiyor ketenipiyerine yunkoydum 1aydiryavruktan cikmiyor acaba yavrulugu cikarsammi ilk kez kanarya besliyorum gozum gibi bakiyorum ama birseyler terssanki tekrartsk

Konu: Ynt: Ynt: Ynt: yavrulama Yazan: admin Tarih: 07.05.2018

Merhaba, öncelikle ocak ayında dişi alınmasını pek önermiyoruz, o aylarda genelde işe yaramayan kuşları elinden çıkarır çoğu kişi,damızıkların kışı sizde geçirmesi faydalıdır. yavruluğu çıkarmanıza gerek yok,dişinizde herangi bir sorun yoksa elbet yumurta yapacaktır. sitedeki tüm bakım makalelerini okuyun ve sabredin...

Konu: Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: yavrulama Yazan: akin Tarih: 07.05.2018

tsk ederim sagolun

Konu: Cift Yazan: Muğis Tarih: 28.04.2018

İyi günler satılık erkek şapkasız gloster ariyorum satan var mi acaba?

Konu: Ynt: Cift Yazan: Kemal Tarih: 02.05.2018

nerede oturuyorsunuz. mail yada tel yazarsanız olan arkadaşlar size ulaşabilir.

Konu: Kanaryalar kaç saat uyur ? Yazan: Muhittin Tarih: 18.03.2018

beyler benim kanarya saat 7-8 de uyuyor 4-5 te kalkıyor

Konu: Ynt: Kanaryalar kaç saat uyur ? Yazan: ahmet Tarih: 19.03.2018

kuşlar hava kararınca uyur, aydınlanırken uyanır. sağlıklı olan da budur zaten.

Konu: Kanarya Yazan: Umut Tarih: 17.03.2018

Arkadaşlar kanaryam 1 saatten beri sanki boğazında bir sey kalmış gibi garip bir ses cıkartıyor. Hasta gibi durmuyor ve suyundan da içti ama halâ aynı sesi çıkarmaya devam ediyor. Bir şey olacak diye çok korkuyorum. Sizce de boğazına bir şey kaçmış olabilir mi? ( Karışık kanarya yemi ve ek mama dışında hiçbir sey vermedim) Lütfen yardım edin.

Konu: Kanarya Yazan: Umut Tarih: 17.03.2018

Az önce yanına gittiğimde hırıltı çıkarıyordu ve hızli nefes alıyordu ama şu an o sesi çıkarmıyor yaklaşık 10-15 dakikadır. Ama ışık kapalı olmasına rağmen halâ uyumadı. Lütfen yardım edin.

1 | 2 | 3 | 4 >>

Yeni yorum