Kanarya Forum

Erkek 6 aylık ötmüyor

Engin hoca 05.01.2020
Balkonda bulunan kafesini içeri aldık Kanaryam vikliyor hafif bicirdiyor ama uzun otüm yapmıyor. Öter gibi gırtlağındaki tüyler hareket ediyor lakin ses çıkmıyor. Nedendir?

gloster kanarya 2 yavru dişi erkek

cem 05.07.2019
Merhaba kafesin büyük olması gerekirmi ve nasıl bir yem önerirsiniz ayrıca salatalık ekmek yer mi ?

Gözde şişme

Hülya 02.06.2019
Merhaba iki yaşında erkek kanaryam uzun bir süredir ötmüyor ve gözünde şişlik var gecmiyor halsiz uyukluyor sürekli ne yapmak gerekli tesekkürler

yavru ölümü

alicem 15.04.2019
iyi günler
kanaryam dört adet yavru çıkardı,beslemesinde de sıkıntı yoktu yemliklerin de mama,karışık yem,haşlanmış yumurta da bulunduruyorum suyunu her gün kaynamış dinlendirilmiş suyla değiştiriyorum ama yumurta çıkımından dört gün sonra yavrular ilk gün ikisi ikinci gün diğeri ve üçüncü gün de son yavru öldü sebebi ne olabilir

gloster yumurta

tuncay 29.03.2019
gloster kanaryalarım ilk yumurta ları kızgınlık yumurtası dedik 2. defada aynı şekilde 2 yumurta verdi sebebi ne olabilirki ?

Kanaryalarım kavga ediyor

Umut 03.03.2019
1.5 yaşlarında bir erkek ve bir dişi kanaryam var. Birbirlerini 5-6 aydan beri tanıyorlar ve ayrı kafeslerde görüyorlardı. Son 2 haftadır kafeslerin arasına birbirlerini görmemeleri için bir engel koymuştum. İkisi de tamamen kızıştı, erkek olan dik ötüşlerini yaptı, dişi olan ise ona karşılık verip ağzında kağıt, ip gibi şeyler taşımaya başladı. Bugün dişi olanı alıp erkeğin kafesine attım ama dişi sürekli erkeği kovalıyor ve erkek ondan kaçıyor. Dişi erkeğin yem yemesine bile izin vermiyor. Neden böyle yapıyor ve bu durum ne kadar sürer.(dişi kanarya daha önce 3 ağız yavru büyütmüş, erkek kanarya daha önce hiç çiftleşmedi.) Şimdiden çok teşekkürler.

Ynt: Kanaryalarım kavga ediyor

Tarık 12.03.2019
Merhaba,
Kaçan kovalanır :) şaka bir yana çok sürmez, tam hazır olduklarında eşleşeceklerdir. endişelenmeye gerek yok

Ynt: Kanaryalarım kavga ediyor

Hüseyin Zümrüt 11.04.2019
Merhaba; Şu anda her şey gayet olması gerektiği gibi oluyor. Hiç müdahale etmeyin, onlar kavga eder, itişip kakışırlar. Birbirlerine alışacaklardır. Dişi en sonunda erkeği kabul edecektir.

Yavru kanaryam 13-14 aylık ötmüyor

Anıl 25.01.2019
Merhaba arkadaşlar gloster yavrum yaklasık 13-14 aylık oldu farklı farklı kişilere gösterdim erkek dediler fakat halen ötmüyor.Ötmesi için ne yapabilirim?

Ynt: Yavru kanaryam 13-14 aylık ötmüyor

Kerim 25.01.2019
Baharın gelmesini bekle, yakın zamanda tüy dökmemişse öter. Eğer ötmezse ya bir sağlık sorunu vardır ya dişidir. Kanaryalar yılın 12 ayı ötmez.

Ynt: Ynt: Yavru kanaryam 13-14 aylık ötmüyor

Anıl 25.01.2019
Tüy problemi yok sağlığı gayet yerinde hareketli ders yapıyor eğitim sesi açtığımda cinsiyet içinde işi bilen kişilere gösterdim erkek dediler hep

Ynt: Yavru kanaryam 13-14 aylık ötmüyor

Anıl 10.02.2019
Kardeşim 13 14 aylık diyon o kuş çoktan ötmesi lazım eğer ötmüyosa youtubdan kanarya ötüm dersi aç hergün 1 hafta boyunca ötmeye başlar eğer hala ötmesse bi problem vardır

Ynt: Yavru kanarya bir tane altta kaliyor

veysel Bozdogan 24.02.2019
üc yavru kanarya var dört tane idi bugün sabah biri ölmüstü. simdi 3 tane kaldi bir tanesi altta kaliyor annesi sadece ikisini besliyor ne yapmaliyim.

Kuşum ötmüyor

Norwich kanaryam 04.01.2019
Geçen sene kışın sonuna doğru kanaryam hastalandı. Ondan önce çok güzel ötüyordu hastalandıktan sonra ötmeyi bıraktı. Ele alıştırdık sürekli evin içinde gezip dolanıyor. Ama eskisi gibi senfoni vermiyor ne yapabilirim. İlacı veya bir yöntemi var mı?

Ynt: Kuşum ötmüyor

tarık 18.01.2019
ilaçlık bir durum olduğunu düşünmüyorum, tüy yapmıştır, ara tüye girmiştir, vs vs vs. kanaryalar 12 ay ötmez, senede 3 4 ay verimli öter.

Mozambik kanaryamin ayağında siyahlık

Özlem 20.12.2018
Merhaba, kanaryamin sol arka tek ayağı ile tırnağı birleşiminde siyahlık var bugün hastaneye götürdüm. Doktor ip dolanması olabileceğini ama üzerinde tül olmadığını söylediğimde vitaminsizlikten kaynaklanabileceğini söyledi. Vitamin verdi ve gozlemlememi istedi. Ama bu yeterli mi başka yapabileceğim birşey var mı enfeksiyon kapıp uzuv kaybına yol açabilir mi doktor tirnaginin düşeceğini söyledi maalesef lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Ynt: Mozambik kanaryamin ayağında siyahlık

Fatih 18.01.2019
kanaryalarda kafeste tırnak yaralanmaları olabilir. tırnak siyahlaşır ve düşer. insanlarda da benzer durum olabiliyor. vitaminle alakası yok, vitamini ondan aldıysan sana satmak için söylemiş. sadece tınakta siyahlaşma varsa öldürücü bir durum değil.

ERKEK KANARYAMIN KANADINDA ŞİŞLİK

FAHRİ MARANGOZ 30.11.2018
MERHABA;

KANARYAM TÜY DEĞİŞİMİNDEN SONRA KANADINDA DIŞARI DOĞRU DURAN TÜYLER VARDI. DÜZELMEDİ YAKLAŞIK BİR AYDIR. YAKINDAN BAKTIĞIMDA KANADIN UÇ KISMINA DOĞRU OLAN TÜY KÖKLERİNİN ŞİŞTİĞİ VE KEMİK GİBİ SERT OLDUĞUNU GÖRDÜM. BU KISIMDAKİ 1- TÜY KISA VE ÇOK SERT. NE OLDUĞUNU ANLAYAMADIM. YARDIM EDER MİSİNİZ? RESİM GÖNDEREBİLİRİM.

Ynt: ERKEK KANARYAMIN KANADINDA ŞİŞLİK

Admin 12.12.2018
Bu durum yoğun tüylü kuşlarda sıklıkla yaşanan bir durumdur. 1 hafta sirke ruhu sürün, sonra tüy folükülünün ucu dışarda ise cımbızla alın. içeride ur oluşmuşsa cerrahi müdahale ile alınabilir.

Kanaryam Ötmüyor

Mustafa 13.09.2018
Merhaba kanaryam geçen sene aldım ötmesi hareketliliği çok iyiydi. Evim yazın biraz fazla sıcak oluyor. Daha serin olan bir odaya aldım ama bütün yazı tüy dökerek geçirdi. Tüyden çıktığı halde hala ötmüyor. Evde son 1 haftadır serin. Youtube kanarya sesi videosu açıyorum ilk başta bir dikkat çekiyor ama sonra ilgilenmiyor. Ve ele çok alıştı devamlı elimizi uzatıp parmaklarımla oynuyor. İlerideki zamanda ötmeme ihtimali var mıdır ?
Teşekkürler
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Yeni yorum