Satılık Kanaryalar da nelere dikkat edilmeli ?

06.06.2017 09:14

Merhaba,

Kanarya satın alırken dikkat edeceğimiz ve az bilinen bir kaç hususu sıralamak gerekirse;

  1. Kanaryaların ayaklarında doğum yıllarını gösteren bilezikler olmalıdır, bu bileziklerin üzerinde doğum yılları vardır ve bileziklerin her bir rengi bir yılı temsil eder. İlgili sayfayı incelemek için tıklayınız
  2. Kanarya hastalıklarından ve genel kondisyon durumunun nasıl olmasını gerektiğini çok fazla bilmiyorsanız ya bilen biri ile kanarya satın alın yada çok güvendiğiniz birinden alın.
  3. Ocak ve Haziran ayları arasında kanarya satın almamaya dikkat edin, bu tarihlerde güzel ve sağlıklı kanaryalar üretime alınmış olup genelde sorunlu kuş satılmaktadır.
  4. Satın almak istediğiniz kanaryanın kendine ait safkan cins özelliklerini iyi bilmeniz ve buna göre kanarya seçmeniz gerekmektedir. Yoksa kanarya satın alırken kazıklanabilirsiniz. Mesela gloster standartlarına sahip bir kanarya 200-250 den başlamakta ve 2000 TL ye kadar çıkmaktadır. Biri size çok vasıflı bir gloster veriyorum ve 100 lira derse inanmayın ;) Irk özelliği taşımayan ve kırık kanarya denen kuşlar 50-100 TL arasında satılmaktadır.
Burada bir kaç bilgiye değindik. Daha ayrıntılı kanarya satın alırken neye dikkat etmeliyim sorusuna cevap bulacağınız bir çok başlığa sitemizden ulaşabilirsiniz.
 
Saygılar